Sunburn konna – Zapobieganie i leczenie

Sunburn konna – Zapobieganie i leczenie

Saturday, September 3rd, 2011


Lato oznacza słońce, a słońca oznacza, oparzenia słoneczne. Wiemy o tym i się bronić odpowiednio, ale nie często uważają, że nasze konie mogą cierpieć na oparzenia słoneczne, jak również.

Konie palić podobnie do sposobu, w jaki ludzie robią – to jest lżejsza skórę, tym łatwiej spalić. Jednak nawet jeśli w pełni czarny lub zatoki konia, są podatne na ostre promienie słońca. Opalenizna jest tak samo bolesne dla koni, jak i dla ludzi, i pojawia się w bardzo podobny sposób – czerwony, surowe skóry, gorąco i ból w dotyku, która nieleczona, może stać się łuszcząca, pęknięte i może blister. Na szczęście możemy zapobiec w ten sam sposób możemy zapobiec naszej opalenizny.

Nie wychodzić na słońce!
Wiele osób stabilny swoje konie podczas najgorętszych godzin w ciągu dnia – jednak jest to tylko przydatne, gdy stabilny jest dobrze wentylowanym i chłodnym miejscu. Jeśli nie stabilny swoje konie, upewnij się że posiadają odpowiednie cieniu – wiele drzewostanu, padok chudego lub schronienia.

Slip, Glina, Slap!
Podobnie jak to działa dla ludzi, to działa dla koni też!
Kupon na dywan – lekki combo frekwencja oferuje maksymalną ochronę. Nie zapominaj, że jest gorąco, jak również – pod uwagę ciężar i gęstość dywan, bo koń też musi być cool.
Glina na niektórych filtrów przeciwsłonecznych – istnieje kilka dostępnych filtrów przeciwsłonecznych konia, być może z lokalnego magazynu wiatr lub pasz szopy. W przeciwnym razie, popiersie samej ochrony przeciwsłonecznej użyć na sobie! Kolorowe sunblocks to świetny pomysł – to znacznie ułatwi powiedzieć, kiedy twój koń ma przetarł trochę off lub gdy zastosowanych już pewne.

Czapkę – lub w tym przypadku, flyveil. Jest to najlepszy sposób na ochronę swoich koni oczy i czoło (obszary najbardziej podatne) od oparzenia słonecznego. Kilka masek latać również wyposażone w klapy kaganiec, który pomaga chronić wrażliwą, delikatną skórę wokół koni nos i usta.

Już spalony?
Jeśli twój koń jest już spalony, traktują go podobnie jak w sposób, jaki można traktować własne. Aloe leczenia oparzeń słonecznych natychmiast ukoić swoje konie palą, i pomoże ponownie nawilżyć i leczyć skórę koni. W przeciwnym razie kojąca maść antyseptyczne, takie jak Savlon, Sudocream lub Germoline może pomóc.

Traktując swoje konie oparzenia słoneczne w podobny sposób jak chcesz traktować swoją sprawia, że ​​na proste rozwiązanie – ale pamiętaj, że możemy zapobiec równie dobrze, a zawsze lepiej jest zapobiegać niż leczyć.

Leave a Reply