Porady na temat Dobór siodła konne

Porady na temat Dobór siodła konne

Monday, July 9th, 2012Porady na temat Dobór siodła konne

Istnieje wiele czynników do rozważenia przy wyborze siodła. Najważniejszym z nich jest wybór siodło że pasuje zarówno jeźdźca i konia. Źle dopasowane siodło może spowodować punktów nacisku, które spowodują swój dyskomfort konia. Koń, który może poruszać się wygodnie jest szczęśliwszy koń, którzy będą pracować dla Ciebie.

Części siodła

Określić rozmiar jeźdźca

Siodła są zwykle klasyfikowane w rozmiarach od 16 “do 18″ i większych. Te rozmiary są w zależności od wielkości drzewa siodle. Drzewo siodło podnosi jeźdźca nad grzbiet konia i dystrybuuje ciężar jeźdźca po obu stronach konia kręgosłupa, znacznie zmniejszając siłę skierowaną na grzbiecie konia. Producenci siodeł tradycyjnie używać drzew drewna choć niektóre, takie jak Wintec i Bates, opracowali sztuczne drzewa, które oferują większą stabilność i wytrzymałość. Rozmiar drzewo jest odległość od gwoździa Saddle do góry środkowej Cantle.

Ogólnie rozmiary drzew poniżej 17 “są dla młodszych zawodników i dorosłych małych. Większość dorosłych mieszczą się w 17 “- 17.5″ zakres wymiarów, podczas gdy większe dorosłych będzie rozmiar 18 “lub większy.

Kolejna wskazówka do pomiaru jeźdźca jest siedzieć w pozycji tak, że zawodnik jest górna część nogi jest w kątowe do ich dolnej części nogi, a następnie zmierzyć górną długość nóg z tyłu pośladków do czubka stawu kolanowego. Pomiar ten będzie odpowiadać wielkości drzewa siodła.

Określenia wielkości konia

Jak już wspomniano, źle dopasowane siodło może spowodować, że koń wielki dyskomfort.

Punkty siodle powinien siedzieć na cal lub dwa za łopatki więc nie ma ograniczeń, gdy w ruchu.
Nie powinno być odstęp co najmniej dwa palce ‘Szerokość pomiędzy konia kłębie i przedniego łuku przełęczy, w tym gdy jeździec siedzi w budż siodło.
Nie musi być pełen luz pomiędzy centralnym przełyku w siodle – kawałek skóry, który działa na długość spodu siodła – a koń kręgosłupa. Ciśnienie tu może nie tylko powodować dyskomfort, może również prowadzić do uszkodzenia końskiego kręgosłupa.

Pielęgnacja siodło

Upewnij się, że siodło uciekają – materiał w panelach – pozostaje miękka i gładka, ponieważ to, co zapewnia poduszkę między konia i jeźdźca. Jeżeli uciekają formy bryły lub stać się nierówna, będzie chciał zgłosić się do wykwalifikowanego Saddlera do korekty. Wiele siodła używać pianki lateksowej dla uciekają i materiał ten zachowuje swój kształt. Wintec i Bates Siodełka zatrudniać system CAIR, który wykorzystuje powietrze do wypełnienia płyt i nie wymaga żadnej konserwacji.
Trzymaj siodło, obwód i ramiączka giętkie, traktując je z mydłem skóry i odżywka. Kiedy przechowywania siodła, należy użyć szafy siodło jakości i przechowywać go w chłodnym miejscu, lekko wilgotnej. Suche powietrze może spowodować, że skóra do usztywniania i pękać.
Wreszcie, jeśli masz spadek sprawdzić, czy drzewo siodło nie doznała żadnych uszkodzeń. Złamanie lub złamane drzewo będzie miało wpływu na dopasowanie swojego siodła i może powodować szkody dla konia.